Uczymy się inwestować na giełdzie

13 listopada 2017 uczniowie naszej szkoły stawiają pierwsze kroki na GPW w ramach Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

SIGG to największy ogólnopolski projekt mający na celu zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdy, inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację im. Lesława A. Pagi oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

SIGG to najlepszy sposób, aby zapoznać uczniów z możliwościami giełdy i uczyć  ich dokonywania właściwych wyborów.

W rozgrywkach SIGG biorą udział zespoły liczące od 2 do 4 osób.

W naszej szkole w grze uczestniczy 32 uczniów z klas: I TE/ TI; I TT/TC oraz III TL, którzy utworzyli 9 zespołów.

Uczestnicy otrzymują do dyspozycji wirtualne 30 000 zł oraz dostęp do notowań giełdowych. Swoje „środki” mogą inwestować w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, a także w kontrakty terminowe i ETF-y.

Uczestnicy SIGG poszerzają także swoją wiedzę na temat instrumentów giełdowych uczestnicząc w kursie e-learningowym.

Wygrywają zespoły, które uzyskają najwyższą stopę zwrotu z inwestycji.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

DJ