WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

W obchody rocznicy odzyskania niepodległości włączyli się szkolni  matematycy. 07.11.2018 odbył się Konkurs Matematyczny pod hasłem „10x10 zadań na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Czteroosobowe drużyny uczniów z klas pierwszych i drugich zmagały się z zadaniami m.in. na temat portretu Marszałka czy jego posłańców, połączonymi z wiedzą o procentach czy proporcji.

Najlepsza okazała się drużyna z klasy II tt/tc  w składzie: Piotr Losz, Krzysztof Kamiński, Norbert Koryciński, Albert Dobrydnio.  Drugie   miejsce zajęły  ex-aequo drużyny  z klasy II ti (Kadecki Jarosław, Gamzała Adam, Dąbrowski Paweł, Purzycki Bartosz) oraz klasy II tl (Poznańska Martyna, Zbrzeska Magda, Siennicki Oskar, Drozdowska Weronika).

Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki –  Joanna Kazimierczak oraz Anna Surażyńska.

Była to okazja do uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz sprawdzenia swojej wiedzy, a także udanej zabawy z elementami rywalizacji i integracji międzyklasowej.