WARSZTATY Z KULTUROZNAWSTWA

Fundacja Schumana od lat wspiera dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową goszcząc wolontariuszy z różnych krajów. Chcąc ułatwić młodzieży poznanie nowych kultur, organizowane są spotkania z wolontariuszami z Fundacji Schumana, którzy prowadzą szkolenia lub warsztaty na tematy europejskie, dotyczące zagadnień społecznych, kulturowych, historycznych, a także przedstawiają możliwości, jakie daje młodzieży program ERASMUS+ oraz wolontariat w ramach Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z kulturoznawstwa pt. „What is France?”, które poprowadziła wolontariuszka z Francji Alice Périer.

Podczas warsztatów uczniowie klas 1 ti1, 1ti2, 2tt,2tc odbyli wirtualną podróż do Francji – ojczyzny Napoleona Bonaparte, Coco Chanel, muszkieterów i wybitnych szefów kuchni. Odwiedzili m.in. Paryż, miasto Rouen,  przekonali się, jak wysoka jest wieża Eiffla oraz, dlaczego ją zbudowano. Sprawdzili, jakie skarby skrywa Luwr oraz jak przeprawić się Kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii, poznali najważniejsze symbole Francji, ich wybitne osobistości oraz zapoznani zostali z kilkoma ciekawostkami na temat tego kraju oraz jego kultury.

Renata Czarnecka

Kontakt

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie
023-673-25-29
sekretariat@zs1.com.pl