SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

22 maja 2019 odbył się finał  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego z cyklu „Słowa Bliskie Młodym” ph. „Spotkali się pod Pikadorem”.

            W rywalizacji wzięli udział uczniowie: siódme i ósme klasy szkół podstawowych,  trzecie klasy gimnazjum, oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy prezentowali dowolny utwór poetycki  poety należącego do grupy Skamander. Zdolni i pewni siebie uczniowie, odważnie prezentowali swoje umiejętności w trudnym i wymagającym repertuarze w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. W konkursie przyznano trzy nagrody głównie i wyróżnienia.

            Konkurs zakończył się dużym sukcesem uczniów naszej szkoły.

Jury najwyżej oceniło recytację Jarka Kadeckiego (2 ti) – który zdobył pierwsze miejsce recytując wiersz Juliana Tuwima „Czyhanie na Boga”. Wyróżnienie otrzymał Mikołaj Żbikowski (3 tt)  - za recytację wiersza  Jana Lechonia „Pan Twardowski”.

 

Gratulujemy naszym artystom.

GB

Kontakt

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie
023-673-25-29
sekretariat@zs1.com.pl