„BEM” w Ciechanowie szkołą przyszłości

Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Józefa Bema realizuje projekt:

„BEM” w Ciechanowie szkołą przyszłości

dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Beneficjent projektu: Powiat Ciechanowski

Cel projektu: wyrównanie braków edukacyjnych, podniesienie kompetencji kluczowych, matematyczno-przyrodniczych, językowych i specjalistycznych uczniów oraz zwiększenie efektów  w pracy dydaktycznej poprzez doposażenie pracowni i realizację dodatkowych zajęć/ projektów edukacyjnych oraz podniesienie kwalifikacji/ kompetencji zawodowych nauczycieli w ramach programu wspomagania szkoły.

W ramach  projektu będą realizowane zadania z zakresu kształcenia zawodowego

i ogólnokształcącego, rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów.

W projekcie zostanie objętych wsparciem 350 uczniów i 10 nauczycieli.

DLA UCZNIÓW

• Dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas pierwszych.
  • Zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania przyrodnicze i matematyczne uczniów klas drugich i trzecich.
  • Dodatkowe zajęcia specjalistyczne: zajęcia z programowania, zajęcia ze światłowodów, zajęcia z tworzenia stron internetowych z elementami grafiki komputerowej.
  • Kursy w zakresie zdobywania przez młodzież dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy:

-     technik elektryk: kursy SEP, z obsługi mierników firmy Sonel,

-    technik logistyk: „Kierowca wózka jezdniowego i  pracownik magazynu z obsługą kas fiskalnych”

-    technik informatyk: CISCO, CCNA

-   klasa mundurowa: kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, szkolenie „Wyborowy strzelec”

-  technik przemysłu mody: kurs wizażu i pielęgnacji urody, kurs stylizacji paznokci

• Dodatkowe zajęcia z języka obcego zawodowego.
  • Zajęcia dla uczniów klas czwartych przygotowujące do matury z matematyki, fizyki, geografii i języka angielskiego.
  • Staże zawodowe u przedsiębiorców
  • Trening kompetencji miękkich i umiejętności uniwersalnych.
  • Doradztwo edukacyjno-zawodowe indywidualne i grupowe.
  • Innowacyjny projekt edukacyjny „Wirtualne laboratoria logistyczno-spedycyjne i magazynowe” - technik logistyk.

Na kierunku technik przemysłu mody uczniowie będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawcy: w zakładzie krawieckim – dofinansowane w ramach projektu.

DLA NAUCZYCIELI:

• Szkolenie z obsługi mierników firmy Sonel
  • Kurs ze światłowodów
  • Akademia Grafiki Komputerowej
  • Szkolenie Microsoft z programowania
  • Kurs specjalistyczny z zakresu spedycji i transportu
  • Studia podyplomowe na kierunku związanym z przemysłem mody

Okres realizacji projektu: od 1 września2019 r. do 31 sierpnia 2022 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Dofinansowanie projektu z UE: 1 559 730,24 zł

Wartość ogółem: 1 949 662,80

Do pobrania:

TECHNIK PRZEMYSŁU MODY z elementami kosmetologii

Cechuje Cię kreatywność i bogata wyobraźnia, lubisz rysować oraz tworzyć własne projekty  a do tego interesuje Cię moda, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję  - nowy kierunek kształcenia Technik przemysłu mody z elementami kosmetologii. To kierunek stworzony dla ludzi z pasją, chcących kreować modę i bawić się modą, stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby rynku pracy, nowoczesny kierunek wpisujący się w oczekiwania przedsiębiorców sektora odzieżowego.

Podczas  5-letniej nauki w szkole przejdziesz drogę od pomysłu, poprzez wykonanie rysunku żurnalowego, dobór materiałów i dodatków odzieżowych, konstruowanie i modelowanie odzieży, aż do realizacji modelu. Zdobędziesz wiedzę nie tylko z zakresu kroju i szycia, ale także planowania i realizacji działań marketingowych i sprzedażowych marki odzieżowej.

Technik przemysłu mody to zawód przyszłości. To tu nauczysz się projektować oryginalne i niepowtarzalne modele ubiorów, tworzyć  własne kolekcje odzieży także z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.

Nieodłączna część machiny zwana przemysłem mody to także przygotowanie makijażu oraz stylizacja modelek przed samym pokazem, poznanie tajniów oraz podstaw kreowania wizerunku będą możliwe dzięki rozszerzeniu kierunku kształcenia o zajęcia z zakresu kosmetologii.

Doskonałym uzupełnienie procesu kształcenia są  organizowane przez szkołę wyjazdy na targi mody wyjścia studyjne do renomowanych zakładów/firm odzieżowych oraz konkursy szkolne, które są niepowtarzalną okazją zaprezentowania siebie i swojej kolecji.

Jako absolwent kierunku Technik przemysłu mody masz możliwość  kontynuowania nauki na dowolnym kierunku wybranej uczelni wyższej. Możesz także podjąć pracę  jako samodzielny projektant własnych kolekcji, projektant w działach kreatywnych firm odzieżowych, specjalista ds. zakupu materiałów, kostiumograf, stylista, organizator pokazów mody, konstruktor odzieży, specjalista promocji mody,  możesz również otworzyć własną firmę w branży modowej.

Zaprojektuj swoje marzenia i zostań technikiem przemysłu mody. Dołącz do nas, do ludzi kreatywnych, twórczych i nietuzinkowych.

Podąż ścieżką kreatora mody na kierunku  Technik przemysłu mody z elementami kosmetologii w Zespole Szkół nr 1 im. Gen J. Bema!