Dyktando Ogólnoszkolne

19 grudnia uczniowie naszej szkoły walczyki o tytuł Mistrza Szkolnej Ortografii. Zmierzyli się z niełatwym tekstem,, W bibliotece na co dzień”, który okazał się być  poradnikiem bibliotecznego savoir- vivre’u. Czytany przez Panią Grażynę Bogdan, nomen omen nauczyciela bibliotekarza, tekst dyktanda pełen był ortograficznych pułapek, ale zawierał również instruktażowy przekaz zachowania się w bibliotece. Okazało się, że poprawne napisanie tego tekstu to ,,nie jakaś błahostka”, ale ,, superpoważna i arcytrudna sprawa”.

W Dyktandzie Ogólnoszkolnym wzięło udział osiemdziesięcioro uczniów naszej szkoły. Nad jego przebiegiem czuwało jury w składzie: Dyrektor Szkoły Krystyna Ślubowska i nauczyciel języka polskiego Sylwia Zadrożna.

ZWYCIĘZCĄ  DYKTANDA, A TYM SAMYM   MISTRZEM  SZKOLNEJ ORTOGRAFII  ZOSTAŁ  JAN CHOLEWA Z KLASY 2 TI2. Gratulujemy !

 

                                                                                           Sylwia Zadrożna

Kontakt

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie
023-673-25-29
sekretariat@zs1.com.pl