BEM DLA ZDROWIA

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.
Światowy Dzień Zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. Inicjuje on Miesiąc Zdrowia oraz rok działań realizowanych pod tym samym hasłem.W roku 2016 szczególną uwagę zwrócono na problem cukrzycy.

Nasza szkoła również aktywnie wzięła udział w obchodach tego święta poprzez przygotowanie okolicznościowych wystaw oraz pogadanek na godzinach wychowawczych. Odbyły się zajęcia, na których pielęgniarka szkolna, p. Halina Stołowska, wykonała profilaktyczny pomiar poziomu cukru we krwi oraz poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat cukrzycy i zdrowego trybu życia dzięki ciekawej prelekcji pani pielęgniarki oraz wyświetlonym prezentacjom multimedialnym. Pomocą w organizacji tego przedsięwzięcia służyła klasa III i  pod opieką wychowawczyni, p. Doroty Smolińskiej.