Srebra Tarcza Perspektyw 2023

Kapituła Rankingu 2023 „Perspektyw” przyznała naszej szkole Srebrną Tarczę. Zajęliśmy 35 miejsce w rankingu techników w województwie mazowieckim, 136 miejsce w rankingu maturalnym i 235 miejsce w kraju w rankingu głównym (na ponad 1700 techników), najlepsze w powiecie ciechanowskim wśród szkół zawodowych publicznych.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z: przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych. Pracom Kapituły przewodniczyła prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%)