"LuzBem"

Gazeta szkolna „LuzBem” istnieje od 1995 roku. Opiekę nad nią sprawują obecnie nauczycielki języka polskiego: mgr Dorota Smolińska i mgr Monika Kołakowska. Ostatnią stronę, czyli „LuzBem in English”, opieką merytoryczną objęły anglistki: mgr Anna Kuskowska i mgr Anna Cejmer.

Gazeta jest ważnym nośnikiem informacji, sposobem na rozwijanie zainteresowań i umiejętności literackich oraz dziennikarskich uczniów naszej szkoły. W zakres działalności „LuzBema” wchodzi nie tylko redagowanie i wydawanie kolejnych numerów, ale również organizowanie wielu akcji – np. koncertów charytatywnych, konkursów literacko – plastycznych. Uczniowie należący do redakcji biorą również udział w warsztatach dziennikarskich, Płońskich Spotkaniach Mediów Lokalnych czy cyklicznych spotkaniach „Z Bibliotecznej Półki”, organizowanych przez Bibliotekę Regionalną w Ciechanowie.

Wydawanie gazety szkolnej to nie tylko ciężka, rzetelna praca, zdobywanie nowych doświadczeń, rozwijanie pasji, ale również dużo radości i satysfakcji.

Przy gazetce działa również koło dziennikarskie – na tych zajęciach uczniowie pod czujnym okiem opiekunek gazetki, ale również zapraszanych dziennikarzy lokalnych mediów i korektorów prasowych rozwijają swoje umiejętności i szlifują talenty.

Aktualne numery:

WYDANIE SPECJALNE - DNI PATRONA 2016