Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w całej Polsce obchodziliśmy bardzo ważny dzień, czyli Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Chodzi o to, żeby zachęcić do niego, jak najwięcej dzieci. Ale nie tylko ich. Data 29 września jest nieprzypadkowa i odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój,  wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię, a przede wszystkim pozwala przeżywać wspaniałe emocje.

Z tej okazji okazję uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w składzie: Klaudia Wiszowata (4TL2),

Julia Konopka (4TL2), Julia Strachota (4TL2), AMELIA Szytmańska (4TL2), Wojciech Chyczewski (4TL2) i Adrian Krajewski (3TL2) odwiedzili Miejskie Przedszkole nr3 w Ciechanowie celem przeczytania dzieciom bajek.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane im pytania, jak również same opowiadały czytającym ciekawe historyjki.

Zarówno dzieci, jak i nasza młodzież była bardzo zadowolona z tej inicjatywy. Pani dyrektor przedszkola nawet zaproponowała, żeby raz w miesiącu odwiedzać najmłodszych i czytać im bajki.

Ja, ze swojej strony, bardzo dziękuję osobom biorącym udział w akcji i zachęcam innych.