Znak jakości szkoły- Srebrna Tarcza

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce (163 miejsce w Polsce, 17 miejsce w województwie mazowieckim) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

Rekrutacja

Dowiedz się więcej o zasadach panujących podczas rekrutacji kandydatów na uczniów do naszej szkoły.

CISCO Academy

Technikum nr.1 im. Gen. Józefa Bema w Ciechanowie uczestniczy od roku 2012 w programie Akademii CISCO. Uczestnicy zajęć mogą szkolić się w kilku dostępnych kursach, całkowicie za darmo.

Projekty dofinansowane z UE

W tym miejscu znajdują się informacje na temat projektów dofinansowanych z UE realizowanych w ZS1 w Ciechanowie

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik Informatyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie: posługiwania się systemami operacyjnymi, obsługi oprogramowania użytkowego i diagnostycznego, .... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Teleinformatyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę na temat central telefonicznych,sieci teleinformatycznych, sieci komputerowych ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Elektryk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę i umiejętności w zakresie: pomiarów elektrycznych, wykonywania prac montażowych urządzeń i instalacji elektrycznych, eksploatacji ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Energetyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie: nadzorowania przebiegu procesów wytwarzania energii, prowadzenia gospodarki paliwowej,.... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Logistyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę na temat planowania, organizacji, kierowania i kontroli przemieszczania towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Cyfrowych Procesów Graficznych

W trakcie nauki uczeń zdobywa wiedzę na temat tworzenia kompozycji projektów, projektowania oraz redagowanie publikacji i druków, projektowanie i realizację witryn www.... (kliknij ikonę po więcej)

Poczta walentynkowa

Z inicjatywy uczennic redagujących gazetę szkolną „LuzBem”: Eweliny Koc, Joanny Wysockiej oraz Klaudii Bylickiej z klasy III i powstał pomysł stworzenia poczty walentynkowej.  Chętni uczniowie wrzucali zaadresowane listy z życzeniami do specjalnej skrzynki, zaś dziewczęta rozdawały je w Dniu Zakochanych – 14 lutego. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, którzy kierowali swoje „walentynki” nawet do ulubionych nauczycieli. Tego dnia również rozprowadzany był specjalny, świąteczny numer „LuzBema”. Organizatorem akcji była pani Dorota Smolińska.

"Bemowiacy" na podium!

Zawodnicy ZS 1 na mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej zajęli trzecie miejsce!

Rajd po wiedzę

W styczniu klasa 3i odbyła wycieczkę, podczas której uczniowie zdobywali wiedzę na temat regionu oraz przygotowywali się do matury z języka polskiego poprzez analizę różnych tekstów kultury. Koordynatorem przedsięwzięcia była ich polonistka, pani Dorota Smolińska.

Spotkanie zaczęło się lekcją w Muzeum Książąt Mazowieckich. Dotyczyła ona Ignacego Mościckiego, związanego z ziemią ciechanowską. Kolejnym etapem wycieczki był Zamek Książąt Mazowieckich i wystawa „Księstwo Mazowieckie 1200-1526 – intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza”. Na koniec uczniowie obejrzeli film pt. „Niepokonani” – dramat wojenny z 2010 roku, opowiadający o grupie uciekinierów z obozu gułagu na Syberii w czasie II wojny światowej.

Po filmie przyszedł czas na dyskusję na temat różnych tekstów kultury, poszukiwanie motywów literackich i ćwiczenia dotyczące wypracowania typu maturalnego.

Dziewiętnasty turniej siatkówki nauczycieli i pracowników oświaty

W sobotę 3 lutego w Gołotczyźnie odbył się dziewiętnasty turniej siatkówki nauczycieli i pracowników oświaty. Nauczyciele z "Bema" zajęli 3 miejsce.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 r. odbył się 26 Finał WOŚP, w którym dzielnie uczestniczyło, mimo mroźnej pogody, 7 uczniów naszej szkoły. W wydarzeniu wzięli udział: Ewelina Krzemińska, Igor Sadowski, Klaudia Kępa, Weronika Drozdowska, Patrycja Mróz, Jarosław Kadecki, Maciej Zieliński.

Od wczesnych godzin rannych rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy do kolorowych kartonowych puszek, nagradzając naszych darczyńców czerwonymi serduszkami.

Odwiedziliśmy wiele sklepów oraz okolic kościołów, wkroczyliśmy w nieznane ulice Ciechanowa, a wszystko po to, by wspomóc akcję. Zmęczeni, zziębnięci, a jednak szczęśliwi w późnych godzinach popołudniowych rozliczyliśmy się ze Sztabem. Akcję wspierał Samorząd Uczniowski.

Wolontariusze Zespołu Szkół nr 1