Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodwoego

Celem projektu jest zwiększenie potencjału szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe na Mazowszu, których organem prowadzącym są jednostki samorządu poprzez zwiększenie kwalifikacji i umiejętności 9 000 uczniów, 1 040 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, 60 osób w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego do dnia 30.09.2023 r. W ramach projektu przewidziano praktyki i staże zawodowe dla uczniów i słuchaczy szkół prowadzących kształcenie zawodowe, szkolenia dla uczniów, przeprowadzenie e-targów pracy oraz rozwój doradztwa edukacyjno-zawodowego. Ponadto opracowanie i wdrożenie innowacji pedagogicznych, w ramach których szkoły oprócz opracowanego indywidualnego programu innowacji pedagogicznej, otrzymają również  szkolenia dla uczniów i nauczycieli, wsparcie eksperckie na etapie wdrażania innowacji oraz niezbędne wyposażenie sprzętowe do pracowni praktycznej nauki zawodu, w celu umożliwienia wdrożenia innowacji. Wartość projektu wynosi: 119 999 576,40 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 95 999 661,12 zł.