Profilaktyka w ruchu drogowym

7 grudnia 2023r. naszą szkołę odwiedziła firma IntroHL z akcją profilaktyki odpowiednich zachowań w ruchu drogowym wśród młodzieży. Uczniowie mieli możliwość wysłuchać ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego, psychologii, medycyny ratunkowej oraz transportu.

Podczas zajęć praktycznych mogli korzystać z różnych symulatorów bezpieczeństwa. Jednym z nich był symulator dachowania, który gwarantuje bezpieczny pokaz w kontrolowanych warunkach. W dodatku, symulacja dachowania daje możliwość przekonania się, jak wygląda wypadek komunikacyjny i pokazuje, co dzieje się z ciałem podczas kolizji, jak niebezpieczne może być rozrzucanie przedmiotów w aucie i jak dużą krzywdę mogą one zrobić podczas wypadku. Zaprezentowany był również symulator zachowania się po spożyciu alkoholu (alkogogle) i symulator wybuchu poduszki powietrznej. Dziękujemy za to pouczające spotkanie.

Kontakt

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie
023-672-48-24
sekretariat@zs1.com.pl