Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Ma ono dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym roku szkoła włączyła się w obchody tego święta poprzez tzw. lekcje odwrócone. To uczniowie przygotowywali scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne, quizy i materiały dydaktyczne związane z językiem polskim. Ochotnicy przebrali się w stroje ludowe lub związane z kulturą i literaturą polską. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych już w naszej szkole łamańców językowych i ciekawostek językowych, które ozdobiły ściany szkoły. Miłym akcentem tego dnia był przygotowany przez uczniów poczęstunek w duchu tradycyjnej kuchni polskiej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego święta.

 

 

Kontakt

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie
023-672-48-24
sekretariat@zs1.com.pl